Możliwości wykorzystania hal stalowych

Hale stalowe to budynki, które powstają z blachy i wyróżniają się bardzo trwałą, stabilną konstrukcją. Są szeroko stosowane np. w formie obiektów magazynowych, przeładunkowych, produkcyjnych czy inwentarskich. Bardzo często stanowią idealną alternatywę dla budynków murowanych. Jakie jeszcze możliwości dają hale stalowe?

Czym się wyróżniają hale stalowe?

Hala stalowa to przede wszystkim idealny sposób na skrócenie terminu realizacji inwestycji. Taka budowla powstaje znacznie szybciej niż tradycyjne budynki. Różnice w czasie wynoszą nawet kilka miesięcy. Dużą zaletą hal ze stali jest także to, że podczas ich wznoszenia warunki atmosferyczne nie mają żadnego wpływu na tempo robót – zarówno latem, jak i zimą. Dodatkowo hale stalowe dają możliwość łatwej rozbudowy – również po zdemontowaniu konstrukcji i instalacji w nowym miejscu. Istotnym atutem tego typu budynków jest również to, że zapewniają ogromną funkcjonalność i przestrzeń, którą można dowolnie wykorzystać.

Gdzie stosuje się hale stalowe?

Hale stalowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach – rolnictwie, przemyśle czy handlu. Dodatkowo coraz częściej wykorzystywane są w sporcie (zwłaszcza w przypadku hal z blachy trapezowej). Można pod nimi umieszczać boiska lub korty tenisowe. Inwestorzy decydują się na tego typu obiekty w przypadku wznoszenia hal logistycznych i centrów spedycyjnych, hal i pawilonów targowych, sklepów wielkopowierzchniowych, sortowni odpadów czy chłodni.

Możliwości zastosowania tych budynków zależą jednak głównie od ich rodzaju. Wyróżnia się m.in. hale stalowe nieizolowane, izolowane, przemysłowe, namiotowe czy obiekty inwentarskie. Precyzyjne projektowanie i montaż tych konstrukcji oferuje m.in. producent hal magazynowych GLOB-STAL Hale Stalowe, dla którego bezpieczeństwo Klientów jest na pierwszym miejscu!

Jakie zalety ma nowoczesna hala stalowa?

Wybierając halę stalową, można liczyć na oszczędności finansowe względem budynku murowanego. Ze względu na fakt, że powstają znacznie szybciej, można je użytkować wcześniej, niż ma to miejsce w przypadku obiektów wznoszonych w tradycyjnej murowanej technice. Dodatkowo eksploatacja takiej hali jest również o wiele łatwiejsza – prościej naprawić powłokę lakierniczą niż np. uszkodzoną ścianę z odpadającym tynkiem.