Jak zarabiać na wypełnianiu ankiet?

Okres przestoju, lub chęć dorobienia do wypłaty, dodatkowych pieniędzy, zmusza niektóre osoby do rozglądania się za dodatkowym zajęciem.
Bardzo popularnym rozwiązaniem jest zarabianie przez internet. Stwarza to możliwość zsynchronizowania wolnego czasu z pracą na odległość.
Jednym z ciekawszych pomysłów są płatne ankiety.

Wypełnianiem ankiet może zajmować się tak naprawdę, każdy. Z tej formy pracy chętnie korzystają mamy na urlopie macierzyńskim, studenci, a nawet emeryci.
Ankiety służą firmom głównie do badania rynku. Dzięki ankietom, wiedzą na co jest popyt, a z czego lepiej zrezygnować. Opinia konsumentów lub klientów jest niezwykle ważna, zwłaszcza dla firm, które świadomie budują swoją markę.

Jak zacząć działać?

W celu zarabiania na wypełnianiu ankiet przydatne będą panele on-line. Aby otrzymać od konkretnej firmy ankiety, należy zapisać się do panelu.
Rejestracja polega na podaniu swoich danych i wypełnieniu formularza. W formularzu należy odpowiedzieć na pytania, typu: w jak dużym mieście mieszkamy, jakie mamy hobby, czy wykształcenie.
Na podstawie tych informacji, dostajemy płatne ankiety dopasowane do naszego profilu. Ważne jest, aby profil co jakiś czas uaktualniać, aby rzeczywiście były tam prawdziwe wiadomości.
Firmy bardzo chętnie korzystają z opinii specjalistów. Dlatego, jeśli w jakiejś dziedzinie jest się najlepszym lub ma kierunkowe wykształcenie, to atutem będzie zaznaczanie tego na swoim profilu.
Zasada jest prosta, panele online w dużej liczbie przynoszą większy dochód. Niektóre firmy wysyłają ankiety tylko raz w miesiącu, dlatego im więcej mamy ankiet, tym więcej zarobimy dodatkowej gotówki.
Ciekawa opcją jest współpraca z panelami zagranicznymi. W tym przypadku zarobki mogą być zdecydowanie lepsze.

Ważne informacje o rejestracji

Rejestracja wymaga potwierdzenia. Brak potwierdzenia skutkuje brakiem dostępu do ankiet. Także nieaktywni uczestnicy programu, którzy nie wypełniają czynnie ankiet w przeciągu kilku miesięcy, są odsuwani od dostępu do nich.

Ankiety są przesyłane na adres e-mail wskazany w formularzu. Często trafiają do spamu, dlatego istotne jest, aby sprawdzić dokładnie skrzynkę e-mail.

Ile można zarobić?

Wypełnianie ankiet bywa żmudne. Im więcej mamy ich do wypełnienia, tym więcej musimy poświęcić na to pracy.
Płatne ankiety mogą wiązać się nie tylko z wynagrodzeniem. Wśród nowo zarejestrowanych uczestników programu, firmy losują cenne nagrody.
Wynagrodzenie ma formę punktów. Można je wymienić na gotówkę, nagrody rzeczowe, doładowanie telefonu lub bony. Panele online oferują wynagrodzenie od 3 do 35 złotych za jedną ankietę. Zależy to od długości i rodzaju ankiety. Za specjalistyczne, wymagające pewnego poziomu ankiety dostaniemy najwięcej.
Tak naprawdę, tylko od ankietera zależy ile czasu jest w stanie poświęcić na pracę.

Wypłata przychodzi na konto bankowe lub konto PayPal. Zagraniczne panele online płacą najczęściej czekami. Czek można zrealizować w polskim banku, jednak nie w każdym.

Wiele firm prowadzących badanie przy pomocy ankiet, realizuje programy partnerskie. Jeśli z naszego polecenia ktoś zarejestruje się w panelu, możemy liczyć na dodatkowe pieniądze z tego tytułu.

Praca przy wypełnianiu ankiet nie wymaga idealnej znajomości obsługi komputera. Emeryci, zwłaszcza ci świeżo upieczeni, doskonale poradzą sobie z taką pracą.
Ankiety należy wypełniać uczciwie i rzetelnie, aby zdobyć zaufanie firm. Taka strategia pomaga nie tylko w budowaniu zaufania, ale przekłada się również na lepsze zarobki.
W Polsce nie ma tak dużej konkurencji, jak w Stanach jeśli mowa o wypełnianiu ankiet. Zdarza się, że przez jakiś czas nie ma zleceń. Wówczas należy uzbroić się w cierpliwość lub zarejestrować na innych panelach, aby zwiększyć pulę możliwości zarobkowania.