W jakich grubościach kupimy płytę MDF?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak bardzo popularna jest współczesna płyta mdf. W zasadzie otacza nas wszędzie, a to wszystko dlatego, że jest materiałem najczęściej wykorzystywanym do budowy mebli różnego rodzaju. Coraz więcej osób również decyduje się na samodzielne ich wykonywanie, dlatego dobra płyta MDF może okazać się niezwykle przydatna. Zastanawiasz się jaką płytę kupić? W jakich grubościach jest ona dostępna oraz na co warto jest zwrócić uwagę przy zakupie? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj ten tekst i znajdź odpowiedzi na najbardziej nurtujące kwestie.

W jakich grubościach kupimy płytę MDF?

Tradycyjne płyty MDF dostępne są w grubościach od 5 do 44 mm. Wybór odpowiedniej płyty uzależniony jest przede wszystkim od tego, do czego zostanie ona wykorzystana. Dla budowania mebli wiszących czy półek o wiele lepsze będą cieńsze płyty, ze względu na ich niższą wagę. Dodatkowo, tego rodzaju płyty również o wiele lepiej pasują do wnętrz szafek oraz szaf. Korpusy dużych szaf oraz szafek o wiele lepiej jest wykonywać z grubszej płyty. Najgrubsza z przedstawionych płyt zarezerwowana jest raczej na budowę szaf oraz innych masywnych mebli.

Do czego można wykorzystać płytę MDF?

Jak już zostało wcześniej wspomniane płyta MDF to materiał wykorzystywany głównie do budowy mebli. Warto również wspomnieć, że coraz częściej stosuje się je również do konstruowania paneli ściennych oraz innych tego typu rzeczy. To również najlepsza propozycja do stworzenia wiszących półek. Dzięki niej możliwe jest stworzenie budżetowych konstrukcji.

Jak zabezpieczyć płytę MDF przed działaniem wilgoci?

Płyta MDF dowolnej grubości powinna być zabezpieczona przed działaniem wilgoci. Sama w sobie jest bardzo podatna na chłonięcie wody oraz niszczenie. Płytę tego rodzaju można zabezpieczyć przy pomocy laminatu bądź specjalnej okleiny. Zarówno cienkie, jak i grubsze płyty potrzebują takiego zabezpieczenia, więc jeśli będą w pomieszczeniu z wodą.