W jaki sposób działają przenośniki kubełkowe do zboża?

Przenośniki kubełkowe do zboża pozwalają sprawnie przenosić sypkie towary do zbiorników lub silosów w celu ich napełniania. Działają w nieprzerwanym trybie – w ciągły sposób przy regularnym załadunku. Jest to możliwe dzięki metalowej konstrukcji z blachy ocynkowanej oraz elastycznych taśm, łańcuchów, śrub i zaczepów. Jak działają przenośniki kubełkowe?

Czym są przenośniki kubełkowe do zboża?

Ich konstrukcja opiera się na kubełkach, które przenoszą materiał w linii pionowej w górę. Znajdują się na napędzanych silnikiem elektrycznym taśmach lub łańcuchach i połączone są cięgnem. Cięgno składa się z taśmy lub łańcucha przechodzącego przez dwa koła. Jedno z nich napędza układ, a drugie napina go. Do najważniejszych atutów tych maszyn należy przede wszystkim wydajność, pojemność, niska awaryjność czy małe koszty eksploatacji. Bez względu na to, w jakim celu jest wykorzystywany przenośnik kubełkowy do zboża, można wykonać go w różnej wielkości. Zwykle wymiary maszyny są dopasowywane do pojemności silosów i zbiorników.

Jak są zbudowane przenośniki kubełkowe do zboża?

Maszyny składają się z kilku elementów – napędu, głowicy, stopy, nogi, pasa, kubełków oraz rozdzielaczy. Napęd tego przenośnika ma reduktor i silnik z hamulcem. Do stopy z kolei w dowolnej chwili można doczepić kieszenie zasypowe. Podajnik musi być przytwierdzony do konstrukcji, która zapewnia mu stabilność. Ważną częścią maszyny są również kubełki, w których przenoszone jest zboże lub inne materiały. Urządzenia te wykonane są głównie z nierdzewnej stali ocynkowanej. W efekcie są odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych – korozji, warunków atmosferycznych, uszkodzeń mechanicznych czy substancji chemicznych. Takie maszyny oferuje m.in. producent taśmociągów i podajników kubełkowych ZUMEC, który dba o zadowolenie swoich Klientów.

Jakie zalety mają przenośniki kubełkowe do zboża?

Urządzenia te wyróżniają się solidną konstrukcją, dzięki czemu są odporne na czynniki zewnętrzne i mają wydłużoną żywotność. Zastosowane do ich produkcji wysokiej klasy części powodują, że poszczególne podzespoły nie są narażone na ścieranie i nie ulegają awariom. Kolejnym atutem przenośników kubełkowych jest to, że w trakcie pracy są ciche, zapewniając tym samym komfort użytkowania.